Poznaj mój rytuał ulubionych miejsc

Warszawa – okolice Starego Miasta

W zależności od pory roku mam swoje ulubione miejsca, gdzie lubię przebywać i tam właśnie spędzać swój wolny czas. Nie będę ukrywać, że są to miejsca w Warszawie lub jej okolicach bo tu najczęściej przebywam. A może znasz te miejsca i również są one Twoimi ulubionymi? Poznaj mój rytuał ulubionych miejsc. 

Łazienki Królewskie
Ukochane miejsce od zawsze i spędzam tak czas przynajmniej kilkanaście razy w roku. Są piękne zarówno wiosną jak i jesienią więc czas mnie nie ogranicza. W związku z tym, że jesienią i zimą znacznie szybciej jest ciemno to w grę wchodzi tylko weekend i to tylko wtedy mogę tam najczęściej spacerować. Jest tam tak wiele ścieżek, że każdy znajdzie dogodną dla siebie. Za każdym razem spacer może być zupełnie inny od poprzedniego. Słyszałaś może o koncertach Chopinowskich? Latem, w każdą niedziele (dwa razy w ciągu dnia) odbywają się tam koncerty na żywo, również z udziałem zagranicznych gości. Warto wówczas przyjść znacznie wcześniej by zająć sobie miejsce na ławce by posłuchać koncertu fortepianowego. A jeżeli to nie będzie możliwe to pamiętaj aby przynieść ze sobą kocyk.

POWSIN
Wspaniałe miejsce do wędrówek zarówno pieszych jak i rowerowych. Trasa przebiega początkowo głównie lasem zatem lepiej wybrać się tam, gdy wcześniej nie padał deszcz. Z racji tego, że jest to naprawdę piękne miejsce
na trasie można spotkać sporo ludzi ale do tego można się przyzwyczaić. W połowie drogi są specjalne domki (szałasy) gdzie możesz zrobić ognisko, przy którym wieczorem możesz się również ogrzać. Jeżeli chcesz, możesz również piec kiełbaski (ALBO CHLEBEK) i bawić się do rana. Jak trafić do Powsina? Wysiądź na ostatnim przystanku metra – Kabaty i kieruj się w stronę centrum handlowego w kierunku lasu. Tam będziesz już widziała
wyznaczona trasę ze znakami.

STARE MIASTO – GOFRY
Uwielbiam gofry dlatego kilka razy w roku „grzeszę” i wybieram
zawsze swoją ulubioną wersję z owocami albo czekoladą (!). Każdy z nas ma jakieś słabości a to moja. W tej lokalizacji jest wiele miejsc, gdzie można je nabyć zatem nie będę sugerować konkretnego miejsca.

A czy Ty masz swój rytuał ulubionych miejsc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *