Czarne myśli – jak się ich pozbyć

Czarne myśli bądź radosny
Bądź radosny – nigdy nie daj sobie popsuć nastroju

Czarne myśli nadciągają
Są takie chwile, kiedy w mgnieniu oka masz wrażenie, że robi Ci się smutno i czujesz się gorzej? Wtedy pewnie przypominasz sobie wszystkie złe momenty z życia. Niech jeszcze dojdzie do tego ogólnie gorszy dzień i niekorzystna pogoda. Powodów do sprowokowania by wpaść mieć doła nie brakuje. Czy udaje Ci się wyczuć moment kiedy czarne myśli nadchodzą? Dlaczego nie zahamujesz ich, przecież wiesz jak to się finalnie skończy. Czarne chmury mogą szybko pokryć Twoje słoneczne niebo i przykryć to wszystko co pozytywne.

Pozytywnym ludziom żyje się lepiej
Pozytywne osoby w zasadzie ciągle chodzą uśmiechnięte i ma się wrażenie, że zły nastrój nie dotyczy ich. To prawda i nieprawda 🙂 Osoby pozytywne pomimo tego, że wiedzą, że coś poszło nie tak to potrafią rozchmurzyć swoje pokryte chmurami niebo i wprowadzić jakiś pozytyw w swoje życie. Mam tu na myśli fakt, że zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak ale nie dręczą się tym i ponownie wracają na dobrą trasę z uśmiechem. W zależności od tego co spowodowało Twój gorszy nastrój spróbuj następnym razem mimo wszystko spojrzeć na całą sytuację z boku. Zastanów się jak poprawić swoją aktualną sytuację by być może nie doszło do niej następnym razem. Uśmiechnij się bo to z pewnością da Ci siłę do walki i działania w przyszłości. Czarne myśli powinny zniknąć, spróbuj to zmienić.

Jak blokować czarne myśli
Jeżeli nastąpił ten moment, że niestety masz zły humor i sądzisz, że tak już pewnie będzie zawsze to wiedz, że nie masz racji. Zły nastrój minie tylko daj szansę poprawić go sobie. Niech przed Twoimi oczami pojawi się jakiś pozytywny obraz, wyobraź sobie radosną chwilę z przeszłości. I jak? uśmiechasz się? To musi być naprawdę silne pozytywne zdarzenie tak by w mgnieniu oka wykurzyło złe i czarne obrazy z Twojej głowy. Osobom pozytywnym naprawdę żyje się lepiej.

Zapisz się na newsletter:

3 thoughts on “Czarne myśli – jak się ich pozbyć”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *