Nie popełniaj tego błędu i celebruj każdy sukces

celebruj każdy sukces

Twój sukces – jak się do niego odnosisz? Czy po tym jak odniesiesz sukces szybko o tym zapominasz? Czy może wręcz przeciwnie – świętujesz przez długi czas? Zweryfikujmy to.

Medale powieś w widocznym miejscu
Za każdym razem, gdy osiągniesz jakiś sukces koniecznie świętuj to jako Twoją osobistą wygraną. Nigdy nie wiesz, kiedy zdarzy się to następnym razem. Co więcej, będzie to motor napędzający Cię do kolejnych działań i podtrzymywania motywacji do działania. Twoje sukcesy mają związek z motywacją. Jeżeli się odpowiednio nie zmotywujesz ciężko Ci będzie odnosić jakiekolwiek sukcesy.

Powtarzam to ciągle ale to prawda: Każdy sukces to Twoje osobiste święto. Udało Ci się coś zrobić w dobry lub bardzo dobry sposób i to nie przez przypadek. Sama wiesz ile wysiłku trzeba włożyć w to by dojść tam, gdzie Ty doszłaś. Podtrzymuj swoją motywację do działania sygnalizując swojej podświadomości fakty z przeszłości. Mam tu na myśli umieszczenie dowodów Twoich sukcesów w widocznym miejscu. Jeżeli zdobyłaś medal w biegu na 5 km lub wygrałaś konkurs w szkole umieść symbole zwycięstwa w widocznym dla Ciebie miejscu. Gdy tylko na nie spojrzysz od razu przypomnisz sobie o tym czego dokonałaś, wrócisz do tamtych emocji i będziesz chciała więcej.

celebruj każdy sukces

Nie rzucaj w kąt dowodów Twojej walki
Znam przypadki osób, które gdy tylko zdobędą jakiś medal (przykładowo z biegów) niezwłocznie je chowają i to najlepiej na dnie szafy. Nie wiem czy jest to gorsze od innej sytuacji, gdy porównujemy się do innych. Zdarzają się i takie przypadki, że nie dość, że medale zostają powieszone w szafie to umiejscowienie ich obok medali osoby, która zdobyła ich znacznie więcej ma sugerować, że one nic nie znaczą bo jest ich mniej. Nie ma powodów by porównywać się z innymi ponieważ zawsze znajdzie się ktoś lepszy lub gorszy od nas. Jeżeli masz poczucie, że w czymś jesteś gorsza to popraw to i dąż do lepszej wersji siebie. Osiągnij kolejny osobisty sukces! Wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Nigdy nie dołuj się i nie zaniżaj swoich sukcesów. Dałaś z siebie wszystko i celebruj każdy sukces. Jesteś wielka! Pamiętaj o tym!

Nagradzaj się – to takie proste
Nigdy nie stosowałam systemu nagród za sukcesu do pewnego momentu w swoim życiu. Na jednym ze szkoleń z rozwoju osobistego i produktywności nauczono mnie aby wprowadzić ten nawyk w swoje życie i jestem za to wdzięczna. Cały tydzień ciężko pracuje i realizuje poszczególne zaplanowane zadania a potem ta ulga i nagroda, którą sama sobie ustaliłam. To naprawdę piękne uczucie. Spróbuj wprowadzić w swoje życie system nagród a zobaczysz jak wiele dobrego zyskasz. Nagrodą może być np., wyjście do kina, nowy lakier do paznokci czy bransoletka. Czy to nie jest fajny sposób na nagradzanie się za każdy sukces?  jak, jak nagrodzisz się za realizację planów w mijającym tygodniu?

5 thoughts on “Nie popełniaj tego błędu i celebruj każdy sukces”

  1. Mądry wpis – napisałam sztampowo 😉 System nagród jest ważny, ale kiedyś z nim lekko przesadziłam, nagradzałam się za wszystko. Co do sukcesu to wiem jedno, składa on się z wielu, wielu malutkich o których my tylko wiemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *