Kobiety nie mają hobby

kobiety nie mają hobby

Miałam przyjemność rozmawiać z bliską mi osobą, która stwierdziła w pewnym momencie, że „kobiety nie mają hobby”. Gdy rozwinęła swoją myśl stwierdziła, że kobiety chodzą tylko na zakupy i oglądają seriale, nic poza tym bo to jest ich hobby. Po zastanowieniu się nad tym stwierdziłam, że może coś w tym być. A może jest tak, że po wykonaniu swoich codziennych obowiązków nie masz już czasu na nic innego jak tylko wspomniane zakupy i ulubiony serial? A może nie masz czasu na swoje przyjemności, które od zawsze lubiłaś robić. Jak to jest u Ciebie? Masz czas na swoje hobby.

Masz czas na swoje hobby?
Balans w codziennych obowiązkach i czasie tylko dla siebie jest niezwykle ważny. Jeżeli go nie uzyskasz to trudno Ci będzie funkcjonować bo zawsze będziesz czuła stratę czegoś i beznadziejność. Poza sporadycznymi przypadkami oczywiście masz wpływ na swoje życie i to co robisz codziennie. Znajdź czas tylko dla siebie i swoje hobby. Chociażby godzina tygodniowo na wyjście do kosmetyczki albo 30 min dziennie na ćwiczenia z Ewką. Jak się odpowiednio zorganizujesz to myślę, że na pewno będziesz w stanie ustalić swój grafik dnia również pod siebie.

Spełniaj się a będziesz szczęśliwa
Szczęśliwa Ty – szczęśliwa rodzina. Znasz to? Kto chciałby widzieć wiecznie smutną, zapracowaną i niezadowoloną z życia osobę? Nie tłumacz się tylko stań w miejscu na chwilę i powiedz sobie z czego wynika dana sytuacja i jak ją zamierzasz zmienić. Nie możesz tego zmienić? Na pewno? Nie tłumacz się tylko działaj bo od narzekania i siedzenia w jednym punkcie nic się samo nie zmieni. Do zmiany potrzebna jesteś Ty i Twoje zaangażowanie. Wyjdź ze strefy komfortu i „skocz na głęboką wodę”. Efekty będą zaskakujące i będziesz nareszcie zadowolona tylko daj sobie szansę.

2 thoughts on “Kobiety nie mają hobby”

  1. Zdecydowanie kobiety mają hobby. Wystarczy wejść na Instagram i zalewa nas fala kreatywnych kobiet mających pasje. A niektóre te pasje przekuwają w biznes. Moim zdaniem nie jest też tak, że hobby muszą być spektakularne. Dla niektórych może to być czytanie książek, dla innych robienie na drutach, szycia albo wspinaczka górska. Nie jest też tak, że jeżeli przez kilka miesięcy nie robimy nic związanego z danym hobby to je tracimy. To ma być przyjemność a nie przymus. Ale warto jednak coś mieć, żeby nie zatracić się tylko w obowiązkach. Ja po za psychologią którą kocham całym sercem i mam jeszcze rękodzielnictwo w pełnym tego słowa znaczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *