Brak wiary w siebie

Nie wierzysz w siebie i swoje możliwości? Sądzisz, że Twoje życie jest beznadziejne i tak już pozostanie? 

Czego się boisz? Sądzisz, że nie dasz rady
Po co sobie dokładasz kolejnych smutków? Życie jest za krótkie by tracić czas na takie myślenie. Zastanów się czego się boisz, że nie chcesz wyjść ze strefy komfortu i otworzyć się na nowe możliwości. Czas zrzucić bezpieczne odzienie i zacząć pozytywnie myśleć o sobie. Wiara w siebie wróci jak tylko pozwolisz sobie na to i nie będziesz dokładała sobie smutków. Brak wiary w siebie związany jest z niską samooceną. Czas to zmienić nie sądzisz? Wkrótce będziesz widziała namacalne dowody, że jesteś wartościową osobą i nie musi Ci tego udowadniać ktoś obcy czy nawet bliska osoba z rodziny. 

To Ty musisz uwierzyć w to ile jesteś warta i, że dasz radę. Nie tłumacz się ciągle, że jest Ci źle, że jesteś brzydka i nikt Cię nie kocha. A czy dałaś komuś dojść do siebie? Czy pozwoliłaś na to, by ktoś Ci pomógł otwierając się na drugiego człowieka? Dobrze Ci w twojej obecnej strefie komfortu? Jeżeli tak to dlaczego tak bardzo Ci źle? Zdecyduj się to chcesz od życia. Stoisz w miejscu czy działasz? 

Nie oceniaj siebie negatywnie ponieważ są to często wymyślone rzeczy. Osoby postronne zapewne nie widzą tego, co Ty i podejrzewam, że nie myślą o Tobie tak źle jak Ty sama o sobie. Wiem, potrzeba czasu na smutek i zadumę i radość także. Na brak wiary w siebie nie ma czasu – nigdy! Nie dopuść aby smutek trwał wiecznie tylko dlatego, że Ty sądzisz, że nic dobrego Cię już w życiu nie spotka. Jeżeli dasz sobie szansę to zobaczysz w jak wielkim błędzie byłaś.

Co lub kto stoi na Twojej drodze do szczęścia? Jesteś to Ty czy ktoś z Twojego otoczenia? Osoby toksyczne muszą koniecznie zostać usunięte z życia bo mają zły (toksyczny) wpływ na nasze życie. Niestety, nie ważne czy to tylko znajomy czy ktoś z rodziny. ZADANIE NA DZIŚ: spójrz z boku na to, kto znajduje się w Twoim otoczeniu i jaki ma na Ciebie wpływ. Może tego nie dostrzegasz więc poproś kogoś bliskiego by Ci w tym pomógł. Być może osoby postronne mają wpływ na Twój brak wiary.

11 thoughts on “Brak wiary w siebie”

  1. Dla mnie najlepszą motywacją, kiedy w siebie zwątpię, jest druga osoba. Czasem mąż, czasem przyjaciele a czasem dzieci, które powiedzą do taty „mama jest taka../chciałabym być jak mama”. Wtedy mam kopa i lecę podbić świat! 😉

    1. Oooo, jak słodko 🙂 To musi bardzo motywować. Świetnie, że masz motywację w innych. A czy w sobie też masz motywację? Tj czy potrafisz sama w sobie się wziąć w garść bez angażowania do tego innych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *