Jak czerpać radość z obecnej pracy

jak czerpać radość z obecnej pracy

Czerpać radość z codziennie wykonywanych obowiązków – dla niektórych to jedynie marzenie. Czy masz pracę, która Cię satysfakcjonuje? Czy masz już dość szukania pracodawcy, który spełni Twoje oczekiwania? 

Jeszcze nie ma takiej pracy, która zadowoliłaby każdego.  Chcesz czerpać radość z pracy ale pomimo tego coś Ci nie wychodzi? Narzucanie swoich warunków w momencie, gdy zaczynamy pracę a obecny zespół jest już w jakiś sposób zgrany, jest trochę bezsensu. Żeby było jasne, nie chcę Ci powiedzieć, że nie możesz wprowadzać swoich innowacyjnych rozwiązań w nowej pracy. Chodzi o to, że w początkowym stadium gdy dopiero zatrudniłaś się nie ma sensu „wbijać kij w mrowisko”. Zaczekaj jakiś czas, zobacz jakie są relacje między pracownikami, jak funkcjonuje firma. Dopiero wtedy spróbuj proponować jakieś rozwiązania usprawniające firmę.

Może wspólne zainteresowania połączą Cię ze współpracownikami, przecież nie samą pracą żyje człowiek. W tak zwanym między czasie prowadzone są rozmowy a ich treść zależy od Ciebie i od osoby, z którą rozmawiasz. Wspólne tematy i zainteresowania łączą na dłużej i zaczynasz się rozumieć z innymi na zupełnie innej płaszczyźnie niż zawodowej.

Jeżeli koniecznie chcesz wprowadzić nieznaczne modyfikacje na obecnym stanowisku, na którym pracujesz to może uda się Ci się to ale musisz mieć konkretny plan. W ramach zadań, które wykonujesz możesz spróbować (jeżeli tylko możesz) ustalać priorytety i realizować poszczególne zadania. Z doświadczenia wiem, że nie wszyscy pracują według harmonogramu a chaotyczna praca nie prowadzi zupełnie do celu i wprowadza zamęt. Mając ustalone cele i odhaczając poszczególne zadania można w prosty sposób stwierdzić jakie zadania zostały wykonane i co zostało jeszcze do wykonania.

Ciesz się z małych sukcesów, a zwłaszcza z tych większych. Wiesz jak długą drogę musiałaś przejść i ile musiałaś poświęcić czasu na to, by osiągnąć to co osiągnęłaś więc bądź z siebie dumna. Nie zawsze możesz liczyć na pochwałę od innych zatem pamiętaj by siebie doceniać i nagradzać w celu motywacji na przyszłość.

7 thoughts on “Jak czerpać radość z obecnej pracy”

  1. Mam szczęście, bo lubię swoją prace – to co robię daje mi satysfakcję i poczucie, że jestem we właściwym miejscu. Oczywiście są czasem gorsze momenty, ale staram się aby bilans był na plus. 🙂

  2. Czerpać radość z pracy można na wiele sposobów…
    Ja lubię pracować ze swoim zespołem i cieszę się kiedy praca jest wykonana dobrze.
    Ważne żeby nie mylić „czerpania radości z pracy” z „ciągłym czerpaniem radości z pracy” to w przyrodzie nie występuje.
    Zawsze, ale to zawsze są gorsze dni i wtedy nie ma co się zmuszać, czy udawać, że właśnie czerpię radość z pracy 😉

  3. Nie zawsze radość z małych sukcesów przewyższa kryzys, spowodowany kolejnym niepowodzeniem lub niedocenianiem. Ja staram się stosować metodę plusy vs minusy – to pomaga upewnić się w przekonaniu, że moja praca jest całkiem spoko. A na pewno, że nie warto jej zmieniać. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *